POMOC DLA UKRAINY

Polski biznes dla Ukrainy

Zarząd firmy Marvipol Development S.A. przeznaczył 100 tys. zł, a w ciągu 3 dni od uruchomienia akcji udało się zebrać 1 mln zł.

W ramach wspólnej akcji zorganizowanej z inicjatywy Pracodawców RP oraz partnerów: BNI Polska, Corporate Connections, Polskiej Rady Biznesu i Pulsu Biznesu, polskie organizacje biznesowe zjednoczyły siły, by nieść pomoc dla walczącej Ukrainy.

Zebrane środki zasilą długofalowo obszary wymagające natychmiastowego działania i zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów, uzgodnionych ze stroną rządową oraz przekierowane na pomoc medyczną, kamizelki kuloodporne, opaski do tamowania krwi, bandaże, apteczki.

Zbiórka prowadzona jest w trybie ciągłym. Zakupy będą realizowane na bieżąco i prowadzone do czasu stabilizacji sytuacji w Ukrainie.

Nie ustajemy w działaniach pomocowych.

Jesteśmy Solidarni z Ukrainą!

 

07.03.2022

Dołącz do zbiórki siepomaga.pl

Wobec cierpienia tysięcy osób w Ukrainie, nie możemy zostać obojętni! Jako Pracodawcy RP, Corporate Connections, BNI Polska, Polska Rada Biznesu oraz Puls Biznesu połączyliśmy siły i razem z Fundacją Siepomaga założyliśmy zbiórkę, by móc zebrać środki w formie funduszu pomocy ofiarom wojny.

Przedsiębiorcy Ukrainie:

https://www.siepomaga.pl/przedsiebiorcy-ukrainie#wplaty

Ogólnopolska Pomoc Humanitarna:

https://www.siepomaga.pl/ukraina

Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na pomoc dla poszkodowanych w Ukrainie oraz dla obywateli Ukrainy w Polsce. Jesteśmy w stałym kontakcie z organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie.

 

08.03.2022

Wspieramy SGH w akcji pomocowej

O pilne wsparcie materialne poprosiła nas Szkoła Głowna Handlowa, która w ramach akcji pomocowej zorganizowała logistykę i zakup niezbędnych artykułów dla uchodźców Ukrainy.

Zarządu firmy Marvipol Development S.A. przekazał 10 tys. zł na zakup artykułów: materace, koce, pościel dla uchodźców z Ukrainy, którzy otrzymali nocleg w akademikach SGH, natomiast Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. użyczyła busa na potrzeby logistyczne.

Solidarni z Ukrainą!

 

08.03.2022

50 osób – zaopiekowanych i bezpiecznych!

Transport, warunki bytowe i wyżywienie zostały zapewnione 30 matkom i 20 dzieciom.

 

Rodziny przyjechały do Polski zorganizowanym transportem z Kijowa i otrzymały kompleksową pomoc. Wspólnie z grupą Arche zapewniliśmy całodzienne wyżywienie i zakwaterowanie w jednym z hoteli na terenie województwa mazowieckiego.

Uchodźcy mają zapewnione wsparcie tłumacza i pomoc medyczną. Dzieci i młodzież korzystają ze specjalnie przygotowanej strefy zabaw.

Marvipol Development S.A. przeznaczył na ten cel 45 tys zł.

Dzięki prywatnej inicjatywie pracowników Marvipol część uchodźców została przewieziona na dworce PKP i lotnisko w Warszawie, by stąd ruszyć w dalszą podróż i docelowo dotrzeć do swoich rodzin mieszkających w Niemczech czy Turcji.

 

 

09.03.2022

Solidarni z Ukrainą

Wspieramy naszych kontrahentów i współpracowników

Jesteśmy przeciwni działaniom wojennym i solidaryzujemy się z wszystkimi osobami pracującymi na budowach naszych inwestycji.

   

11.03.2022

Marvipol wspiera działania pomocowe Fundacji Otwieracze

Nasza cegiełka o wartości 5tys. zł zasiliła działania pomocowe Szkoła Otwarta i Fundacja Otwieracze.

W wyremontowanych wnętrzach budynku szkoły na Saskiej Kępie zamieszkały już 3 ukraińskie rodziny. Dodatkowe prace adaptacyjne w świetlicy są w końcowej fazie. Przekazane środki pozwolą pokryć koszty zatrudnienia psychoterapeutki i nauczycielki, które zaopiekują się ukraińskimi dziećmi w świetlicy. Docelowo obiekt zaopiekuje się 7-8 ukraińskich dzieci.

Trzymamy kciuki i życzymy wszystkiego dobrego!

25.03.2022

Transport autokarowy z Ukrainy do Polski

W ramach pomocy humanitarnej niestrudzenie wspieramy transport autokarowy z Ukrainy do Polski. Kierowcy przekraczają granicę polsko-ukraińską i dojeżdżają do Lwowa, by stamtąd odebrać Ukraińców, uciekających przed napaścią rosyjską. Na pokładzie autokarów są głównie kobiety z dziećmi, a także osoby starsze.

Ze środków przekazanych przez Marvipol Development na pomoc Ukrainie 25 marca fundacja Siepomaga przekierowała 29.250 zł Fundacji Unicorn. Zostaną one wykorzystane na opłacenie transportu autokarowego dla uchodźców z Ukrainy do Polski.

 

 

13.04.2022

Pomagamy pomagać

Dedykujemy lokal usługowy na cele pomocowe.

Na terenie inwestycji Zielona Italia udostępniliśmy lokal pod działalność Free shop Nowe Włochy. Zebrane tu dary trafią do osób przybyłych z Ukrainy. Cieszymy się, że mogliśmy partycypować w tej inicjatywie. ​

Dzięki pracy wolontariuszy wnętrze naszego lokalu zostało wysprzątane, położono wykładziny i ustawiono meble. Półki i wieszaki zapełniają się darami (środki czystości, odzież, obuwie), a pomoc trafi do ukraińskich rodzin.​

W imieniu organizatorów zachęcamy do wsparcia Zrzutki: https://zrzutka.pl/ptgh26

Trzymamy kciuki!​

   

 

 

 

 

Wstecz