Marvipol inwestuje w aparthotele

Marvipol Development startuje z realizacją kolejnego projektu dedykowanego osobom inwestującym w nieruchomości. Giełdowy deweloper wybuduje aparthotel na pograniczu Wrzeszcza i Oliwy w Gdańsku, który zaoferuje łącznie 346 lokali. Zakończenie inwestycji i oddanie do użytkowania planowane jest w maju
2021 r. Obiekt będzie funkcjonował w ramach znanych sieci
Holiday Inn Express oraz Staybridge Suites, dzięki pozyskaniu renomowanego partnera InterContinental Hotels Group. Deweloper ma w przygotowaniu kolejne produkty inwestycyjne m.in. w Gdańsku i Kołobrzegu.

Marvipol Development (Marvipol) coraz mocniej zaczyna rozwijać segment produktów inwestycyjnych. Najnowszą inwestycją jest aparthotel powstający w Gdańsku przy alei Grunwaldzkiej. Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania planowane jest w maju 2021 roku. Spółka podpisała właśnie dwie umowy franczyzowe z InterContinental Hotels Group (IHG). Na jej podstawie obiekt będzie funkcjonował w ramach dwóch sieci: Holiday Inn Express oraz Staybridge Suites. Marvipol, który odpowiada za realizację projektu i sprzedaż lokali, będzie miał dostęp do systemu rezerwacji IHG, a także będzie mógł korzystać z know-how IHG na etapie realizacji inwestycji oraz funkcjonowania budynku.

Marvipol – we współpracy z renomowanym podmiotem – będzie operatorem i zarządzającym obiektem.

„Startujemy z kolejnym projektem lokali inwestycyjnych. To oznacza, że segment aparthoteli oraz apartamentów na wynajem staje się dla nas coraz bardziej interesujący i stanowi dobre uzupełnienie działalności mieszkaniowej i magazynowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracujemy z IHG. Holiday Inn Express i Staybridge Suites są uznanymi i popularnymi sieciami hotelowymi. Dlatego jesteśmy przekonani, że związanie się z silnym partnerem zapewni osiągniecie satysfakcjonującej rentowności i zwrotu z kapitału” podkreśla Mariusz Poławski, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.

Wszystkie lokale w inwestycji będą oferowane osobom inwestującym w nieruchomości w formule aparthotelowej z ustalonym czynszem najmu.

Gdański obiekt będzie oferował łącznie 346 apartamentów. Z tego 210 pokoi, zlokalizowanych na piętrach od drugiego do szóstego, funkcjonować będzie pod marką Holiday Inn Express. Od piętra siódmego do dziesiątego dostępnych będzie 136 apartamentów pod brandem Staybridge Suites. Studia będą posiadać jedną lub dwie sypialnie i będą adresowane główne do gości hotelowych decydujących się na przedłużony pobyt.

Inwestycja powstaje w doskonałej lokalizacji – w bezpośrednim sąsiedztwie centrum biznesowego w Gdańsku Oliwie, przy arterii łączącej Gdańsk z Sopotem i Gdynią, z łatwym dojazdem na lotnisko w Gdańsku oraz do dworców kolejowych w Oliwie, Wrzeszczu i Głównym w Gdańsku.

Dla Marvipolu obecnie priorytetowym projektem w segmencie lokali inwestycyjnych jest budowa kompleksu Unique Tower na „warszawskim Manhattanie”. Obiekt powstający w doskonałej lokalizacji przy ul. Grzybowskiej 51, w ścisłym centrum stolicy, oferuje 448 lokali na wynajem w ramach inwestycji Unique Apartments oraz 58 prywatnych apartamentów ulokowanych na najwyższych kondygnacjach od 17 do 28 piętra. Apartamenty są sprzedawane jako lokale mieszkalne, a nie usługowe, co zwiększa atrakcyjność dla inwestorów. Oddanie do użytku kompleksu planowane jest na początek 2021 roku. W przygotowaniu Marvipol ma kolejne projekty deweloperskie będące produktami inwestycyjnymi. Pod ich realizację ma już zabezpieczone grunty m.in. w Gdańsku i Kołobrzegu. Deweloper zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży inwestycję w Gdańsku przy ulicy Toruńskiej, gdzie oferowane będą lokale na wynajem.

Wstecz