Marvipol Development wspiera ideę upamiętnienia bohatera Powstania Warszawskiego

Polski Związek Firm Deweloperskich wraz z Marvipol Development S.A. i trzema innymi polskimi firmami deweloperskimi wsparł Fundację Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego w budowie pomnika Stanisława Jankowskiego ps. „Agaton”. 2 sierpnia, w ramach oficjalnych obchodów 76 rocznicy Powstania Warszawskiego w obecności członków rodziny Stanisława Jankowskiego, Powstańców, polityków, samorządowców i przedstawicieli firm deweloperskich nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika.

Stanisław Jankowski „Agaton” ukończył wydział Architektury na Politechnice Warszawskiej,  w Powstaniu Warszawskim dowodził plutonem „Agaton” w Batalionie „Pięść”. Za swoje zasługi otrzymał Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari i dwukrotnie Krzyż Walecznych. Jest znany również jako budowniczy Warszawy – po Powstaniu zatrudnił się w Biurze Odbudowy Stolicy, potem w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy.

Pomnik Stanisława Jankowskiego powstał z inicjatywy Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego i Związku Powstańców Warszawskich przy wsparciu PZFD, Marvipol Development S.A. oraz trzech innych deweloperów. Jego autorem jest rzeźbiarz prof. Antoni Janusz Pastw. Monument stanął na skraju skweru Stanisława Jankowskiego „Agatona” przy skrzyżowaniu ulic Karowej i Browarnej.

Marvipol nie po raz pierwszy współpracuje z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego – w ubiegłym roku wsparł finansowo budowę pomnika bohatera Powstania Warszawskiego, gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego.

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Juchimiuk

Dyrektor Marketingu

Marvipol Development

tel: +48 22 536 50 83

kom: +48 502-422-110

 

 

 

 

Wstecz