MARVIPOL DEVELOPMENT S.A. poszerza bank ziemi i nabywa nieruchomość na Białołęce

Marvipol Development S.A. sfinalizował zakup nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Zakupiona nieruchomość położona na warszawskiej Białołęce ma powierzchnię blisko 1,4 ha i objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dopuszczającym zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Inwestor planuje wybudować około 300 lokali mieszkalnych.

Białołęka jest dzielnicą, w której Marvipol zaznacza swoją obecność, dostrzegając jej potencjał i perspektywy rozwoju. Spółka celowa należącą do Grupy Marvipol Development zrealizowała w tej lokalizacji wieloetapową inwestycję Riviera Park przy ul. Krzyżówki 11, obejmującą ponad 900 mieszkań. W trzecim kwartale 2020 roku sfinalizowana została transakcja zakupu gruntu przy ul. Żubowieckiej. Kolejny zakup gruntu pozwala spółce na realizację projektu mieszkaniowego oraz na umocowanie pozycji w tej szybko rozwijającej się części Warszawy.

,,Rok 2020 był dla nas biznesowo udanym okresem, zarówno pod względem bieżących osiągnięć, jak i budowy fundamentów pod przyszłe wzrosty. Firma sukcesywnie poszerza bank ziemi. W zeszłym roku zakupiła 6 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną w dynamicznych miastach w Polsce – Warszawie i  Wrocławiu. Zakup kolejnego gruntu na początku 2021 roku w dzielnicy Białołęka pozwoli nam zrealizować następną inwestycję w tej lokalizacji. To naturalna decyzja, której celem jest umocowanie naszej pozycji w tym obszarze i wykorzystanie potencjału Białołęki. Ta część Warszawy szybko się rozwija w ostatnim czasie i zyskuje popularność wśród klientów poszukujących mieszkań z dobrą komunikacją do centrum miasta i w otoczeniu zieleni”. – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes firmy Marvipol Development S.A.

„Cieszymy się z kolejnej transakcji, której przedmiotem jest nieruchomość na Białołęce. To atrakcyjny grunt, który powiększa nasz warszawski bank ziemi. Mamy apetyt na więcej i sukcesywnie pracujemy nad powiększeniem portfolio gruntów w kluczowych lokalizacjach w Polsce i śmiało wychodzimy poza nasz macierzysty, warszawski rynek” – mówi Tomasz Olęcki, Dyrektor Działu Nieruchomości w Marvipol.

Wstecz